Olejek z Mirtu cytrynowego (Backhousia citriodora)
Olejek z Mirtu cytrynowego (Backhousia citriodora)

Olejek z Mirtu cytrynowego (Backhousia citriodora)

17,41 zł

Naturalny olejek eteryczny z mirtu cytrynowego z prowincji Queensland w Australii. Jest to jeden z naszych najbardziej ulubionych olejków eterycznych. Ma niesamowity cytrynowy zapach, bardziej cytrynowy niż cytryna a przy tym jeszcze potężniejszy potencjał antyseptyczny, przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy.

EO49
opcja :
Ilość:

Opis

Mirt cytrynowy jest drzewem naturalnie występującym w północno-wschodniej Australii. Jego liście charakteryzują się przyjemnym cytrynowym zapachem i są używane jako przyprawa w kuchni. Z liści destylowany jest olejek eteryczny. Ma on słodki, cytrynowy zapach, przyjemniejszy i głębszy niż zapach cytryny.

Olejek ten ma wyjątkowo silne właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Jest silniejszy od popularnego olejku z drzewa herbacianego czy olejku eukaliptusowego.

Olejek może być pomocny w dolegliwościach układu oddechowego, ma też działanie relaksujące, rozładowuje emocje, pomaga w dobrym śnie. Olejek mirtu cytrynowego jest również stosowany w celach kulinarnych, do aromatyzowania potraw (sosów, majonezów, lodów, ciast i innych). Dodaje się jedną kroplę olejku, nie więcej!

Uwaga! Ze względu na wysoką zawartość cytralu olejek mirtu cytrynowego może podrażniać skórę. Dlatego w przypadku aplikacji na skórę olejek należy używać w dużym rozcieńczeniu i uprzednio wykonać próbę na wewnętrznej stronie przedramienia.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Backhousia citriodora F.Muell.
Nazwa INCI
Backhousia Citriodora Leaf Oil
Synonimy/Inne nazwy
Lemon Myrtle, Lemon Scented Myrtle, Lemon Scented Ironwood
Numer CAS
84775-80-4
Numer WE (EINECS)
283-909-7
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
liście
Metoda otrzymywania
Destylacja parą wodną
Pochodzenie
Australia
Nuty zapachowe
Środkowe, górne
Mirt cytrynowy (Backhousia citriodora) olejek eteryczny | Lemon Myrtle Essential Oil | ZielonyKlub.pl

Olejek z Mirtu cytrynowego (Backhousia citriodora)

17,41 zł