Olejek z Mirtu cytrynowego (Backhousia citriodora)

17,41 zł

(14.15 netto)

Naturalny olejek eteryczny z mirtu cytrynowego z prowincji Queensland w Australii. Jest to jeden z naszych najbardziej ulubionych olejków eterycznych. Ma niesamowity cytrynowy zapach, bardziej cytrynowy niż cytryna a przy tym jeszcze potężniejszy potencjał antyseptyczny, przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy.

opcja :
Ilość:
   Olejek z Mirtu cytrynowego (Backhousia citriodora)
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Mirt cytrynowy jest drzewem naturalnie występującym w północno-wschodniej Australii. Jego liście charakteryzują się przyjemnym cytrynowym zapachem i są używane jako przyprawa w kuchni. Z liści destylowany jest olejek eteryczny. Ma on słodki, cytrynowy zapach, przyjemniejszy i głębszy niż zapach cytryny.

   Olejek ten ma wyjątkowo silne właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Jest silniejszy od popularnego olejku z drzewa herbacianego czy olejku eukaliptusowego.

   Olejek może być pomocny w dolegliwościach układu oddechowego, ma też działanie relaksujące, rozładowuje emocje, pomaga w dobrym śnie. Olejek mirtu cytrynowego jest również stosowany w celach kulinarnych, do aromatyzowania potraw (sosów, majonezów, lodów, ciast i innych). Dodaje się jedną kroplę olejku, nie więcej!

   Uwaga! Ze względu na wysoką zawartość cytralu olejek mirtu cytrynowego może podrażniać skórę. Dlatego w przypadku aplikacji na skórę olejek należy używać w dużym rozcieńczeniu i uprzednio wykonać próbę na wewnętrznej stronie przedramienia.

   Nazwa botaniczna
   Backhousia citriodora F.Muell.
   Nazwa INCI
   Backhousia Citriodora Leaf Oil
   Synonimy/Inne nazwy
   Lemon Myrtle, Lemon Scented Myrtle, Lemon Scented Ironwood
   Numer CAS
   84775-80-4
   Numer WE (EINECS)
   283-909-7
   Typ
   Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
   Surowiec
   liście
   Metoda otrzymywania
   Destylacja parą wodną
   Pochodzenie
   Australia
   Nuty zapachowe
   Środkowe, górne

   Olejek z Mirtu cytrynowego (Backhousia citriodora)

   17,41 zł

   (14.15 netto)