Mirt cytrynowy (Backhousia citriodora): Olejek eteryczny z liści

Już od 17,41 zł

Naturalny olejek eteryczny z mirtu cytrynowego z prowincji Queensland w Australii. Jest to jeden z naszych najbardziej ulubionych olejków eterycznych. Ma niesamowity cytrynowy zapach, bardziej cytrynowy niż cytryna a przy tym jeszcze potężniejszy potencjał antyseptyczny, przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy.

Kod: EO49
Dostępność:
W magazynie

Mirt cytrynowy jest drzewem naturalnie występującym w północno-wschodniej Australii. Jego liście charakteryzują się przyjemnym cytrynowym zapachem i są używane jako przyprawa w kuchni. Z liści destylowany jest olejek eteryczny. Ma on słodki, cytrynowy zapach, przyjemniejszy i głębszy niż zapach cytryny.

Olejek ten ma wyjątkowo silne właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Jest silniejszy od popularnego olejku z drzewa herbacianego czy olejku eukaliptusowego.

Olejek może być pomocny w dolegliwościach układu oddechowego, ma też działanie relaksujące, rozładowuje emocje, pomaga w dobrym śnie. Olejek mirtu cytrynowego jest również stosowany w celach kulinarnych, do aromatyzowania potraw (sosów, majonezów, lodów, ciast i innych). Dodaje się jedną kroplę olejku, nie więcej!

Uwaga! Ze względu na wysoką zawartość cytralu olejek mirtu cytrynowego może podrażniać skórę. Dlatego w przypadku aplikacji na skórę olejek należy używać w dużym rozcieńczeniu i uprzednio wykonać próbę na wewnętrznej stronie przedramienia.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna: Backhousia citriodora F.Muell.
Numer WE (EINECS) 283-909-7
Numer CAS 84775-80-4
INCI Backhousia citriodora leaf oil
Rodzaj produktu Naturalny olejek eteryczny destylowany parą wodną
Rodzaj uprawy Uprawa
Metoda otrzymania Destylacja parą wodną
Nuty zapachowe Górne, środkowe
Surowiec Liście
Pochodzienie Australia
Mirt cytrynowy (Backhousia citriodora): Olejek eteryczny z liści