0
0 Koszyk (Pusty)
Oczar wirginijski bezalkoholowy

Oczar wirginijski bezalkoholowy

Bezalkoholowy wyciąg (destylat) z oczaru wirginijskiego, polecany szczególnie w sytuacji gdy użycie wyciągu alkoholowego jest niewskazane. Niezastąpiony środek, gdy potrzebne są właściwości kojące i ściągające. Doskonały naturalny tonik.

7,81 zł (6.35 netto)
Kod
LQ62/5
opcja

Oczar wirginijski posiada doskonałe właściwości kojące i ściągające. Jest uniwersalnym produktem kosmetycznym i leczniczym. Może być używany do demakijażu, jako środek ściągający, antyseptyczny, gojący, do oczyszczania skóry z nadmiaru łoju, zmniejszania worków pod oczami, obrzęków skóry, w celu zmniejszenia wielkości porów, podrażnień skóry. Wyciąg z oczaru wirginijskiego doskonale wpływa na nieładną, zanieczyszczoną cerę o zatkanych porach, znacznie ograniczając wydzielanie łoju.

Leczniczo stosowany jest w odleżynach, odmrożeniach, problemach skórnych (trądzik, wyprysk, egzema, łuszczyca), bólu mięśni, hemoroidach, użądleniach i ukąszeniach owadów, różnym owrzodzeniom, mniejszym oparzeniom i posiniaczeniom.

Może być używany bez rozcieńczania lub w stanie rozcieńczonym, szczególnie jeśli masz skórę wrażliwą i zbyt wysokie stężeniu mogłoby powodować podrażnienia. Do rozcieńczania najlepiej użyć wody destylowanej. W tej formie możesz używać wyciągu jako tonika do twarzy, do zmywania makijażu, jako środka antyseptycznego przy cerze z trądzikiem i łojotokiem. W przypadku mężczyzn może być dobrym środkiem ściągającym i kojącym na podrażnienia po goleniu.

Możesz również dodać do maseczki, szamponu do włosów, kremu lub innego kosmetyku. Wymieszaj na przykład łyżkę wyciągu z żelem aloesowy. Tak przyrządzony żel może być stosowany w pielęgnacji i leczniczo, np. na worki i cienie pod oczami, na lekkie oparzenia, zranienia, ukąszenia przez owady, w problemach skórnych, na żylaki, może być również efektywną pomocą w przypadku hemoroidów. Wyciąg można również stosować w postaci kompresów i okładów.

Wyciąg bezalkoholowy z oczaru wirginijskiego nie jest tak popularny jak alkoholowy, ale są sytuacje, gdy jego użycie jest uzasadnione, a nawet wskazane. Przede wszystkim są to aplikacje dla skóry wyjątkowo wrażliwej i alergicznej. Do pielęgnacji skóry wokół oczu, preparaty dla dzieci, produkty spienione (pianki, kremy, musy) i wymagające obfitej piany, delikatne preparaty do pielęgnacji i leczenia skóry (np. do leczenia oparzeń słonecznych). Zastosowanie wyciągu bezalkoholowego może mieć również czysto marketingowe powody, gdyż reklamowanie produktu jako bezalkoholowego może być dobrym sposobem na zwiększenie sprzedaży.

--

Specyfikacja

Nazwa INCI
Hamamelis Virginiana Water (99,1%), Phenoxyethanol (0,90%)
Opis
Jakość zgodna z wymogami norm Farmakopei Brytyjskiej BP
Metoda otrzymywania
Destylacja parą wodną
Pochodzenie
USA