Oczar wirginijski (Hamamelis Virginiana), hydrolat z gałązek i kory oczaru

Już od 7,75 zł

Bezalkoholowy wyciąg (destylat) z oczaru wirginijskiego, polecany szczególnie w sytuacji gdy użycie wyciągu alkoholowego jest niewskazane. Niezastąpiony środek, gdy potrzebne są właściwości kojące i ściągające. Doskonały naturalny tonik.

Kod: LQ62
Dostępność:
W magazynie

Oczar wirginijski posiada doskonałe właściwości kojące i ściągające. Jest uniwersalnym produktem kosmetycznym i leczniczym. Może być używany do demakijażu, jako środek ściągający, antyseptyczny, gojący, do oczyszczania skóry z nadmiaru łoju, zmniejszania worków pod oczami, obrzęków skóry, w celu zmniejszenia wielkości porów, podrażnień skóry. Wyciąg z oczaru wirginijskiego doskonale wpływa na nieładną, zanieczyszczoną cerę o zatkanych porach, znacznie ograniczając wydzielanie łoju.

Leczniczo stosowany jest w odleżynach, odmrożeniach, problemach skórnych (trądzik, wyprysk, egzema, łuszczyca), bólu mięśni, hemoroidach, użądleniach i ukąszeniach owadów, różnym owrzodzeniom, mniejszym oparzeniom i posiniaczeniom.

Może być używany bez rozcieńczania lub w stanie rozcieńczonym, szczególnie jeśli masz skórę wrażliwą i zbyt wysokie stężeniu mogłoby powodować podrażnienia. Do rozcieńczania najlepiej użyć wody destylowanej. W tej formie możesz używać wyciągu jako tonika do twarzy, do zmywania makijażu, jako środka antyseptycznego przy cerze z trądzikiem i łojotokiem. W przypadku mężczyzn może być dobrym środkiem ściągającym i kojącym na podrażnienia po goleniu.

Możesz również dodać do maseczki, szamponu do włosów, kremu lub innego kosmetyku. Wymieszaj na przykład łyżkę wyciągu z żelem aloesowy. Tak przyrządzony żel może być stosowany w pielęgnacji i leczniczo, np. na worki i cienie pod oczami, na lekkie oparzenia, zranienia, ukąszenia przez owady, w problemach skórnych, na żylaki, może być również efektywną pomocą w przypadku hemoroidów. Wyciąg można również stosować w postaci kompresów i okładów.

Wyciąg bezalkoholowy z oczaru wirginijskiego nie jest tak popularny jak alkoholowy, ale są sytuacje, gdy jego użycie jest uzasadnione, a nawet wskazane. Przede wszystkim są to aplikacje dla skóry wyjątkowo wrażliwej i alergicznej. Do pielęgnacji skóry wokół oczu, preparaty dla dzieci, produkty spienione (pianki, kremy, musy) i wymagające obfitej piany, delikatne preparaty do pielęgnacji i leczenia skóry (np. do leczenia oparzeń słonecznych). Zastosowanie wyciągu bezalkoholowego może mieć również czysto marketingowe powody, gdyż reklamowanie produktu jako bezalkoholowego może być dobrym sposobem na zwiększenie sprzedaży.

Oczar wirginijski (Hamamelis Virginiana), hydrolat z gałązek i kory oczaru