Olej z arniki górskiej, macerat
Olej z arniki górskiej, macerat

Olej z arniki górskiej, macerat

6,78 zł

Wyciąg ziołowy (macerat) z kwiatów arniki na bazie oleju słonecznikowego w proporcji 1:10. 100% czysty, bez żadnych dodatków.

OY111
opcja :
Ilość:

Opis

Arnika górska jest powszechnie spotykaną rośliną w całej Europie, o żółtych i przyjemnie pachnących kwiatach. Najczęściej występuje na nieużytkach, łąkach i górskich pastwiskach. Intensywne rolnictwo i przenawożenie gleby sprawiają, że jest to gatunek zagrożony wyginięciem. Również jej właściwości lecznicze spowodowały, że w przeszłości prawie została wytępiona. Od wieków była lekarstwem na urazy mięśni i stawów, jako środek gojący rany, na oparzenia, krwiaki, obrzęki, stłuczenia i choroby skóry.

W kosmetyce wyciągi z arniki stosuje się w kremach przeciwzapalnych, regenerujących i oczyszczających, w płynach do twarzy, parówkach a także kosmetykach do pielęgnacji włosów. Arnika jest szczególnie korzystna dla skóry podrażnionej, skóry wokół oczu i spierzchnięte usta. W kosmetykach stosuje się ją również ze względu na właściwości zmiękczające.

Środki ostrożności: Nie zalecany dla kobiet w ciąży. Nie wolno stosować doustnie, gdyż grozi zatruciem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zastosowanie

Wyciąg z arniki stosuje się w stężeniu 0,5 do 2% (10 – 15 kropli na 10 ml bazy).

Dodaj do kremu lub innego kosmetyku i dokładnie wymieszaj.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Arnica montana L.
Nazwa INCI
Arnica montana flower extract, Helianthus annuus seed oil
Skład
Arnica montana flower extract - 20%, Helianthus annuus seed oil – 80%
Typ
ekstrakt ziołowy w oleju roślinnym
Surowiec
kwiaty
Metoda otrzymywania
wyciąg ziołowy
Pochodzenie
Wielka Brytania
Olej z arniki, wyciąg (macerat) z kwiatów arniki koncentrat

Olej z arniki górskiej, macerat

6,78 zł