Borówka czarna (Brassica oleracea): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno

Już od 11,55 zł

Olej z nasion borówki tłoczny na zimno, nierafinowany. Olej o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, wysoce odżywczy, zawiera więcej GLA niż olej z ogórecznika. Doskonały dodatek do specjalistycznych kosmetyków. Polecany do pielęgnacji skóry wokół oczu i ust.

Kod: OY94
Dostępność:
W magazynie

Borówka czarna, z której tłoczony jest olej to nic innego, jak popularna czarna jagoda, znana z naszych lasów i pysznych jagodzianek. Czarna jagoda jest kuzynką uprawianej na szeroką skalę także w Polsce borówki amerykańskiej. Jagody borówek są bogate w antyoksydanty. Ich spożycie służy zmniejszeniu ryzyka wystąpienia przewlekłych chorób zwyrodnieniowych, które rozwijają się wraz z wiekiem.

Z borówki pozyskuje się również olej tłoczony na zimno. Badania wskazują, że jest to bardzo interesujący olej, który ma wyjątkowe właściwości. Jest bogaty nienasycone kwasy tłuszczowe i ma bardzo dobry stosunek kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3 wynoszącym 1,7 do 1. W 69% składa się z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i 23% z jednonienasyconych. Ponadto jak pokazały dotychczas przeprowadzone badania olej z borówki ma bardzo wysoką aktywność przeciwutleniającą. Wartość ORAC wynosi 36,0 μmol TE/g, która jest znacznie wyższa niż dla oleju z pestek dyni, żurawin czy malin. Silne właściwości przeciwutleniające związane są z wysoką zawartością naturalnych polifenoli, związków o różnorodnej aktywności biologicznej, w tym antyoksydacyjnej.

Olej z borówki może być więc wykorzystany jako aktywny składnik kosmetyków przeciwstarzeniowych, ochronnych, nawilżających, regenerujących, czy też łagodzących różnorodne problemy skóry i włosów. Może być stosowany samodzielnie, ale zazwyczaj jest dodawany do kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych jako dodatek aktywny. Olej z borówki nadaje się do zastosowania między innymi: w produktach do ochrony skóry, pielęgnacji ust, kosmetykach, pielęgnacji włosów i paznokci, aromaterapii, masażu.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Brassica oleracea L. var. capitata f. rubra DC.
INCIBrassica oleracea seed oil
Rodzaj olejuOlej roślinny, tłoczony na zimno, nierafinowany
Metoda otrzymaniaTłoczenie na zimno w prasie
SurowiecNasiona
PochodzienieIndie
Borówka czarna (Brassica oleracea): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno