Peptyd SYN-COLL

0,00 zł

SYN®-COLL, innowacyjny, opatentowany peptyd, który stymuluje naturalne mechanizmy do produkcji kolagenu i ochrony przed jego degradacją. Zmniejsza zmarszczki wszelkiego typu. Poprawia wygląd skóry, zmniejsza blizny i rozstępy.

Kod: LQ85
Dostępność:
Brak w magazynie

Starzenie się skóry nieuchronnie prowadzi do zmian zwyrodnieniowych, które mogą być jeszcze bardziej pogłębione częstym przebywaniem na słońcu i szkodliwym działaniem promieni UV. Konsekwencje tego stanu są różnorodne, w tym zwiększenie kruchości i wiotkości skóry, powstawanie zmarszczek i bruzd. Przede wszystkim wiąże się to z utratą kolagenu, który jest głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej i jest odpowiedzialny za dostarczenie skórze niezbędnej siły i wsparcia dla otaczających komórek. Jednak wraz z wiekiem pogarsza się naturalna synteza kolagenu, co objawia się widocznymi oznakami starzenia się skóry. Dlatego skuteczną metodą zapobiegania temu zjawisku może być przywrócenie większej syntezy kolagenu. Można to osiągnąć aktywując elementy, które są odpowiedzialne za syntezę kolagenu.

W tym celu opracowany został SYN-Coll, który jest peptydem o molekułach na tyle małych, że bez przeszkód wnikają do głębszych warstw skóry. Składa się z aminokwasów, które są podstawowymi składnikami każdej żywej komórki. Syn-Coll ma zdolność aktywowania nieaktywnych form TGF-β (Transformujący czynnik wzrostu). TGF-β jest kluczem do syntezy kolagenu.

Tym sposobem SYN-COLL działa podobnie jak naturalny mechanizm ludzkiego organizmu uruchamiając produkcję kolagenu, jednocześnie chroni kolagen przed degradacją poprzez hamowanie białek MMP. Oba czynniki działają synergistycznie w kierunku uzyskania maksymalnego efektu przeciwzmarszczkowego, co jest ważne dla utrzymania młodzieńczej, zdrowej skóry.

Kompleksowe badania kliniczne pokazują dobre wyniki na wszystkich rodzajach zmarszczek i potwierdziły bezpieczeństwo stosowania Syn-Coll. Poniższe zdjęcia przedstawiają efekt stosowania Syn-Coll w stężeniu 2,5% przez okres 84 dni.

Syn-coll

Pierwsze dwa zdjęcia wykonano techniką skanowania 3D powierzchni skóry. Każdy kolor odpowiada innej głębokości. Wyraźnie widać, że po zastosowaniu Syn-Coll skóra uległa dużemu wygładzeniu. Kolejne dwa zdjęcia pokazują różnicę w wyglądzie skóry będącej efektem zastosowania tego składnika.

Syn-Coll jest idealnym składnikiem do zastosowania w produktach antiaging, poprawiających wygląd skóry, przeciwko zmarszczkom i rozstępom.

Zalecane użycie: 1 – 3%
Uwagi dotyczące użycia: Syn-Coll nie jest wrażliwy na ciepło i wytrzymuje temperaturę do 80°C, ale zaleca go się dodawać do emulsji po jej słodzeniu do ok. 30°C. Zalecany zakres pH wynosi 3,0 – 7,0.

Wygląd: Przejrzysta, lepka ciecz, rozpuszczalna w wodzie.

"