Koszyk (Pusty) 0
Różowa sól himalajska gruboziarnista

Różowa sól himalajska gruboziarnista

4,35 zł

Naturalna różowa krystaliczna sól himalajska, gruba. Czysta, bez żadnych dodatków, w tym przeciwzbrylaczy. Bogata w pierwiastki śladowe i minerały. Idealna sól do zabiegów kosmetycznych, spa. Sól spełnia normy określone dla produktów spożywczych, jest wyśmienitą solą kuchenną, dużo zdrowszą niż tradycyjna sól, która zawiera tylko NaCl.

Obecnie brak na stanie

Różowa sól himalajska jest pozostałością po pradawnym oceanie istniejącym przed milionami lat, gdy na Ziemi był dziewiczy ekosystem i nie było przemysłowych zanieczyszczeń. Jest solą wyjątkową. Jeśli chodzi o czystość i zawartość minerałów najlepsze gatunki tej soli nie mają sobie równych. Zachwalana przez ekspertów zdrowia i żywienia. Dostarcza organizmowi wiele korzyści zdrowotnych, działa leczniczo, w tym obniża ciśnienie, poprawia krążenie i pomaga w detoksykacji organizmu z metali ciężkich.

Z powodu zawartości minerałów kryształki soli mienią się licznymi odcieniami czerwieni, różu i bieli. Sól zawiera wapń, magnez, potas, miedź, żelazo i wiele innych ważnych dla organizmu minerałów i pierwiastków śladowych. To właśnie te składniki decydują o dobroczynnym działaniu soli i korzyściach zdrowotnych.

Sól może być używana zarówno do celów kulinarnych jak i w terapiach zdrowotnych i kosmetycznych. Jest cennym dodatkiem smakowym do potraw, gdyż nie tylko doskonale się prezentuje ale również jest dobroczynna dla zdrowia. Najlepiej używać jej w młynku do soli. Mielona w chwili dodania do potraw zachowuje wszystkie swoje walory zdrowotne i smakowe.

Dlaczego do kąpieli warto używać naszej soli a nie zwykłej soli kąpielowej? Popularne sole kąpielowe są tanie, ale są jałowe, bez jakichkolwiek cennych dla zdrowia minerałów – jest to zwykła sól kuchenna z dodatkiem barwników i zapachu. Więc korzyści dla zdrowia nie ma żadnych.

Natomiast składniki aktywne zawarte w soli himalajskiej zarówno oddziałują na skórę, na jej receptory, jak i w razie potrzeby są przez skórę wchłaniane uzupełniając niedobory minerałów w organizmie. Jeśli w wodzie jest tylko NaCl i chemiczne dodatki a brak jest tych cennych mikroelementów – dla organizmu i skóry może to być obciążeniem a nie dobroczynną terapią. Dla maksymalnych korzyści należy więc wybierać sole wysoko zmineralizowane.

Różowa sól himalajska stosowana jest do stymulacji krążenia, obniżenia ciśnienia krwi, zrelaksowania ciała, przy napięciach i bólach mięśni, przy osłabieniu i braku energii, artretyzmie i zapaleniu stawów, w przypadku wysypki, łuszczycy, przeziębień, grypy, gorączki, do zabiegów aromaterapii i kosmetycznych (peelingi ciała, profilaktyka cellulitu, itp.).

Zastosowanie

Sól w szczególności nadaje się do soli i herbat kąpielowych, okładów, regenerującego moczenia stóp i dłoni, aromaterapii, peelingu ciała. Ze względu na rozmiar ziarna nie należy stosować na twarz. Masowanie ciała tym rozmiarem soli nie tylko złuszcza martwy naskórek ale również doskonale pobudza mikrokrążenie, likwiduje zastoiny krwi i limfy, poprawia usuwanie toksyn i produktów przemiany materii.

Znakomitym sposobem korzystania z właściwości soli jest kąpiel w wannie. Idealny zabieg powinien trwać nie więcej niż 30 minut. Temperatura wody powinna być taka sama jak ciało. Nie należy wykonywać zabiegu z pełnym żołądkiem.

Kąpiel solna jest jednym z najlepszych sposobów detoksykacji organizmu. Jeden zabieg jest równoznaczny trzem dniom postu. Zabieg z solą himalajską korzystnie wpływa na organizm w przypadku grypy, rekonwalescencji, pomaga w przypadku stłuczeń i zwichnięć, bólu mięśni i stawów. Ma również wyśmienity wpływ na skórę, pomaga w różnorodnych problemach skórnych.

Sól można także używać do moczenia stóp, okładów, do zabiegów regenerujących dla dłoni i stóp, w mydłach do peelingu, do peelingu ciałaPolecamy również moczenie nóg w osolonej wodzie. Zabieg ten także prowadzani do detoksykacji organizmu i wspaniale wpływa na stopy.