Wyciąg z zielonej herbaty

Ekstrakt z liści zielonej herbaty (Camellia Sinensis) na bazie gliceryny i wody. Nie zawiera glikolu. Posiada właściwości przeciwstarzeniowe, przeciwutleniające, ściągające, nawilżające i ochronne.

Kod: LQ57
Dostępność:
Brak w magazynie

Zielona herbata słynie ze swoich korzyści zdrowotnych. Na ten temat istnieje setki badań i opracowań naukowych. Zawiera około 300 różnych substancji, które w różnoraki sposób wspomagają ludzki organizm. Dowiedziono, że zielona herbata może być pomocna w leczeniu różnorodnych chorób, w tym także tych najcięższych, łącznie z nowotworami. Jest to też jeden z popularniejszych środków do kontroli wagi, korekcji figury i zwalczania cellulitu.

Wyciąg z zielonej herbaty jest silnym antyutleniaczem, który chroni DNA komórek przed uszkodzeniami antyoksydacyjnymi. W ten sposób zapobiega uszkodzeniom i nowotworom skóry związanym z promieniowaniem UV i czynnikami środowiskowymi oraz spowalnia starzenie się skóry. Hamując rozpad kolagenu podtrzymuje skórę bardziej jędrną i elastyczną. Metyloksantyny zawarte w zielonej herbacie stymulują mikrokrążenie, co skutkuje lepszym odżywieniem i lepszym usuwaniem toksyn z komórek skóry. Zielona herbata wykazuje również działanie ściągające i ochronne, redukuje powstanie rumienia i poparzeń skóry wskutek promieniowania słonecznego.

Zastosowanie

Wyciąg z zielonej herbaty można stosować w różnych produktach do ciała, twarzy i włosów, wodach kwiatowych i wodach do pościeli i ubrań. Odpowiedni dla produktów na bazie wody i emulsji typu O/W.

Dawkowanie: 0,5 – 1% (2 – 5 kropli na 30 ml bazy).

Wyłącznie do użytku zewnętrznego, nie stosować wewnętrznie.

"