Żel aloesowy, kosmetyczny

Już od 7,93 zł

Żel kosmetyczny z aloesem całkowicie bezbarwny i bezzapachowy. Wspaniała baza wyjściowa do tworzenia najróżniejszych produktów kosmetycznych, pielęgnacyjnych i leczniczych. Posiada doskonałe właściwości nawilżające i kojące. Możesz stosować jak jest be żadnych dodatków lub dodać inne składniki, by otrzymać produkt jaki potrzebujesz. Żel możesz rozcieńczać, łączyć z innymi składnikami, lub dodać do innych produktów by je ulepszyć, na przykład kremów, szamponów do włosów, maseczek do twarzy i innych.

Kod: BB139
Dostępność:
W magazynie
Kategorie: Bazy , Bazy kosmetyczne ,

Nie ma chyba drugiego takiego produktu, który miałby tak szerokie i uniwersalne zastosowanie jak aloes. Wytwarzany z liści aloesu żel posiada liczne udokumentowane korzystne właściwości. Przede wszystkim posiada ultra-nawilżające, kojące, odżywcze i regenerujące działanie na skórę. Jest bogaty w witaminy, minerały i przeciwutleniacze, które pomagają zwiększyć naturalną elastyczność skóry i zmniejszyć objawy starzenia się. Jest jednym z podstawowych środków przydatnych do łagodzenia podrażnień, stanów zapalnych, trądziku, zadrapań, oparzeń słonecznych. Wręcz niezbędny środek na wakacje, by łagodzić efekty zbyt silnego słońca, koić skaleczenia i ukąszenia przez owady.

Nasz żel aloesowy może być stosowany samodzielnie w formie takiej jak jest. Dodając inne składniki możesz go użyć do otrzymania serum, żelu leczniczego lub innych preparatów. Możesz go rozcieńczyć przy użyciu wody destylowanej lub wody kwiatowej (hydrolatu). Dodając alkohol można otrzymać żel antyseptyczny, odkażający. Zawarty w żelu aloes chroni skórę przed negatywnym działaniem alkoholu, który niszczy bakterie i wirusy. Żel możesz dodać również do innych kosmetyków by poprawić ich właściwości.

Uwagi dotyczące zastosowania:

Zapach – czysty żel jest bez zapachu. Jeśli chcesz by miał określony zapach dodaj 3 – 10 kropli olejku eterycznego lub olejku zapachowego. Uważaj by nie dodać za dużo, ponieważ zbyt intensywny zapach może być trudny do zniesienia, nawet jeśli jest bardzo ładny. Należy używać wyłącznie naturalnych olejków eterycznych lub zapachowych, które są dopuszczone do stosowania na skórę (np. dostępne w naszym sklepie aromaty i esencje zapachowe).

Kolor – żel jest bezbarwny. Do barwienia możesz użyć barwników wodnych dostępnych w naszej ofercie lub pigmentów matowych i perłowych. W przypadku pigmentów rozpuść pigment w destylowanej wodzie i dodaj po kropli, do osiągnięcia oczekiwanego nasycenia koloru.

Konserwacja – żel zawiera taką ilość środka konserwującego, która zapewnia 2-3 letni okres przydatności do użycia. Dodanie dodatkowych składników do żelu w ilości większej niż 10% może spowodować pogorszenie właściwości konserwujących. Można temu zapobiec dodając ok. 0,1% konserwantu na każde dodatkowe 10% dodanych składników.

Dawkowanie - może być stosowany bez rozcieńczenia.

Informacje techniczne

Forma: Bezbarwny, klarowny żel średniej konsystencji.

Więcej informacji
INCIAloe barbadensis leaf juice & aqua & carbomer & phenoxyethanol & benzyl alcohol & caprylyl glycol & sodium benzoate & sodium hydroxide & citric acid & decylene glycol & potassium sorbate
Żel aloesowy, kosmetyczny