Black Friday: Dziś obniżone ceny na wszystko!
Obniżka! Żel aloesowy Zobacz większe

Żel aloesowy

Nazwa INCIAloe barbadensis leaf extract

Żel aloesowy w formie przezroczystego, bezbarwnego żelu otrzymany z czystego soku aloesowego. Może być stosowany jak jest bez żadnych dodatków. Ale również jako uniwersalna baza wyjściowa dla tworzenia najróżniejszych preparatów pielęgnacyjnych i leczniczych. Możesz go rozcieńczać, łączyć z innymi składnikami czy też dodawać do innych produktów, na przykład kremów, szamponów do włosów, maseczek do twarzy i innych.

Więcej szczegółów

9,28 zł

10,43 zł

Więcej informacji

Nie ma chyba drugiego takiego produktu, który miałby tak szerokie i uniwersalne zastosowanie jak aloes. Wytwarzany z liści aloesu żel posiada liczne udokumentowane korzystne właściwości. Przede wszystkim posiada ultra-nawilżające, kojące, odżywcze i regenerujące działanie na skórę. Jest bogaty w witaminy, minerały i przeciwutleniacze, które pomagają zwiększyć naturalną elastyczność skóry i zmniejszyć objawy starzenia się. Jest jednym z podstawowych środków przydatnych do łagodzenia podrażnień, stanów zapalnych, trądziku, zadrapań, oparzeń słonecznych. Wręcz niezbędny środek na wakacje, by łagodzić efekty zbyt silnego słońca, koić skaleczenia i ukąszenia przez owady.

Nasz żel aloesowy może być stosowany samodzielnie w formie takiej jak jest. Dodając inne składniki możesz go użyć do otrzymania serum, żelu leczniczego lub innych preparatów. Możesz go rozcieńczyć przy użyciu wody destylowanej lub wody kwiatowej (hydrolatu). Możesz dodać również do innych kosmetyków by poprawić ich właściwości.

Uwagi dotyczące zastosowania:

Zapach – czysty żel jest bez zapachu. Jeśli chcesz by miał określony zapach dodaj 3 – 10 kropli olejku eterycznego lub olejku zapachowego. Uważaj by nie dodać za dużo, ponieważ zbyt intensywny zapach może być trudny do zniesienia, nawet jeśli jest bardzo ładny. Należy używać wyłącznie naturalnych olejków eterycznych lub zapachowych, które są dopuszczone do stosowania na skórę (np. dostępne w naszym sklepie aromaty i esencje zapachowe).

Kolor – żel jest bezbarwny. Do barwienia możesz użyć barwników wodnych dostępnych w naszej ofercie lub pigmentów matowych i perłowych. W przypadku pigmentów rozpuść pigment w destylowanej wodzie i dodaj po kropli, do osiągnięcia oczekiwanego nasycenia koloru.

Konserwacja – żel zawiera taką ilość środka konserwującego, która zapewnia 2-3 letni okres przydatności do użycia. Dodanie dodatkowych składników do żelu w ilości większej niż 10% może spowodować pogorszenie właściwości konserwujących. Można temu zapobiec dodając ok. 0,1% konserwantu na każde dodatkowe 10% dodanych składników.

Dawkowanie - może być stosowany bez rozcieńczenia.

Informacje techniczne

Forma: Bezbarwny, klarowny żel średniej konsystencji.

Skład: Aqua & Aloe barbadensis Leaf Extract & Carbomer & Sodium Hydroxide & Benzyl Alcohol & Methylchloroisothiazolinone & Methylisothiazolinone & Potassium Sorbate & Citric Acid

Opinie

Napisz opinię

Żel aloesowy

Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: