Mączka owsiana koloidalna (Colloidal Oatmeal)

Nowy, innowacyjny, wielofunkcyjny i całkowicie naturalny składnik kosmetyczny mogący być alternatywą dla kwasu hialuronowego. Mączka owsiana koloidalna bogata w beta-glukan i inne związki bioaktywne jest skutecznym i wyjątkowo łagodnym dla skóry składnikiem kosmetycznym. Szczególnie nadaje się do cery wrażliwej, alergicznej, trądzikowej, dojrzałej.

Mączka owsiana koloidalna jest zatwierdzonym składnikiem przez ECOCERT do zastosowania w produktach ekologicznych i naturalnych. Otrzymywana jest z owsa w oparciu o opatentowany proces, który umożliwia zwiększenie biodostępności beta glukanu, co skutkuje silnym działaniem anty-aging i nawilżającym. Zwiększone jest również działanie oczyszczające i kojące.

Zawiera wiele związków bioaktywnych, szczególnie o właściwościach przeciwutleniających. Są to między innymi beta glukan, polifenole, awenantramidy, fitosterole, NNKT, witaminy E, A, D, K, witaminy z grupy B, zwłaszcza tiamina (B1), składniki mineralne (żelazo, mangan, miedź, fosfor, wapń, magnez) i inne.

Jest uniwersalnym i wszechstronnym składnikiem o sprawdzonym działaniu przeciwstarzeniowym. Posiada właściwości kojące, regeneracyjne, ochronne. Łagodzi objawy uczulenia i alergii zmniejszając swędzenie i zaczerwienienie, głównie za sprawą awenantramid, związków, które mają silne właściwości antyalergiczne, antyoksydacyjne i przeciwzapalne.

Ma naturalne działanie oczyszczające, normalizuje wytwarzanie sebum, pochłania nadmiar tłuszczu i bród ze skóry. Przywraca naturalną równowagę pH skóry. Zmniejsza utratę wody przez skórę, również zastosowana preparatach suchych. Promuje wytwarzanie kolagenu w skórze i poprawia skuteczność ochrony przed wolnymi rodnikami. W efekcie skóra jest zdrowsza i młodsza a zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Mączka owsiana koloidalna użyta w kosmetykach zmniejsza ich tłustość, poprawia teksturę i sprawia, że są przyjemniejsze w dotyku. Jest to bardzo łatwy składnik do zastosowania w recepturach kosmetycznych. Tworzy jednorodne koloidy, co gwarantuje otrzymanie doskonałych kremów i innych emulsji. Może być użyty w szerokim zakresie temperatur i odczynie pH. Ma także działanie emulgujące, co pozwala na rezygnację z zastosowania tradycyjnych emulgatorów lub zmniejszenie ich ilość.

Mączka owsiana koloidalna jest więc wielofunkcyjnym składnikiem, który idealnie nadaje się do pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do alergii, zniszczonej lub dojrzałej, w kojących produktach po opalaniu czy kosmetykach dla dzieci.

Typowe dozowanie: 1 - 10%